Fórum Nové Měcholupy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Poslední téma
» Garazove stani
pro Bohdan Wed May 15, 2013 7:55 am

» Velikonoce
pro Patrik Polávka Thu Mar 28, 2013 10:27 am

» TV signal
pro Roman H Tue Aug 28, 2012 7:14 pm

» Plíseň kolem oken
pro suska Mon Feb 13, 2012 4:12 pm

» kradez
pro Bohdan Wed Jul 06, 2011 12:45 am

» Nesrovnalosti s vyúčtováním s firmou DaK
pro Radek Thu Jun 09, 2011 10:01 pm

» Vyúčtování 2010
pro katkaj2006 Thu Jun 02, 2011 3:43 pm

» Vyhledávání v katastru
pro mirepete Mon Mar 28, 2011 7:24 pm

» Vypinac el. vozu
pro Mayk07 Thu Mar 24, 2011 12:12 am

Průzkum

Ukradli / Vykradli Vam auto?

Zastavka 111 Vote_lcap33%Zastavka 111 Vote_rcap 33% [ 2 ]
Zastavka 111 Vote_lcap17%Zastavka 111 Vote_rcap 17% [ 1 ]
Zastavka 111 Vote_lcap17%Zastavka 111 Vote_rcap 17% [ 1 ]
Zastavka 111 Vote_lcap33%Zastavka 111 Vote_rcap 33% [ 2 ]

Celkem hlasů : 6

Gallery


Zastavka 111 Empty
Kdo je přítomen
Celkem je zde přítomno 6 uživatelů : 0 registrovaných, 0 skrytých a 6 Anonymních

nikdo není přítomen

[ Zobrazit celý seznam ]


Nejvíce zde bylo současně přítomno 24 uživatelů dne Mon Oct 30, 2023 3:01 pm

Zastavka 111

+8
Fiřtíci
Radek
Honza a Renata
Marek
ZdeBr
Primáti
Evča
Michal (admin)
12 posters

Goto down

Mate zajem o zrizeni zastavky 111 blize k projektu?

Zastavka 111 Vote_lcap61%Zastavka 111 Vote_rcap 61% 
[ 11 ]
Zastavka 111 Vote_lcap33%Zastavka 111 Vote_rcap 33% 
[ 6 ]
Zastavka 111 Vote_lcap6%Zastavka 111 Vote_rcap 6% 
[ 1 ]
 
Celkem hlasů : 18
 
 

Zastavka 111 Empty Zastavka 111

Příspěvek  Michal (admin) Tue Jun 30, 2009 11:07 am

Autobusova zastavka - zajem o zrizeni ankety

Michal (admin)
Admin

Poèet pøíspìvkù : 30
Join date : 27. 10. 08
Location : F-ko

https://novemecholupy.4umer.com

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Zastávka

Příspěvek  Evča Tue Jun 30, 2009 11:57 am

Ahoj, už jsem o tom také přemýšlela, bylo by to určitě fajn.
Doufám, že to bude prakticky možné, jestli se ujmeš vyřizování na úřadech, tak přeju mnoho zdaru.

Evča

Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 22. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Re: Zastavka 111

Příspěvek  Primáti Tue Jun 30, 2009 11:09 pm

jsem za... jsem líný na krok...

a co tu zastávku dát do kruhu ?

What a Face

Primáti

Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 22. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty BUS 111

Příspěvek  ZdeBr Tue Jun 30, 2009 11:39 pm

jo zastavku do kruhu jo tak to bych bral vsema deseti mel bych to opravdu kousek flower
ale obavam se toho ze nekteri by tam parkovali stejne Razz jak se rika blbost je vecna !!!

ZdeBr

Poèet pøíspìvkù : 47
Join date : 06. 01. 09
Location : Déčko

http://picasaweb.google.com/zrzavakocka

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Re: Zastavka 111

Příspěvek  Marek Mon Oct 12, 2009 3:46 pm

Vybudovat zastávku by asi chtěla většina z nás - proč chodit zbytečně denně 2 x 5 min, když autobus jezdí kolem projektu? Starosta Dolních Měcholup ale nemá zájem o spolupráci. Na zastávku jsem se ptal, nejdříve tvrdil, že náš Výbor nic podobného nechce, pak mě odkázal na Ropid a ten zase zpět na Obecní úřad, který o to musí požádat. Starosta už mi pak neodpověděl.
Takže - co můžeme reálně udělat pro zřízení zastávky? Pomohla by petice s podpisy aby pan Starosta viděl, že nám na tom opravdu záleží nebo budeme muset počkat do voleb do místního zastupitelstva a zvolit někoho, kdo bude mít zájem něco pro nás dělat? bounce

Michal (admin) napsal:Autobusova zastavka - zajem o zrizeni ankety

Marek

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Re: Zastavka 111

Příspěvek  Honza a Renata Tue Oct 13, 2009 1:08 pm

Asi se mi to opravdu jen zdá. Ti stejní, kdo nás nazývají lenochy, protože vykládáme nákup před vchodem, ti stejní chtějí posunout zastávku aby nemuseli chodit 5 minut???

Honza a Renata

Poèet pøíspìvkù : 17
Join date : 28. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Zastávka 111

Příspěvek  Radek Wed Oct 14, 2009 1:14 am

Třeba ti stejní nemají auto a ono nosit ty nákupy ze zastávky vzdálené 400m je něco jiného než z parkoviště 30m... Tak asi tak. A ten autobus by nejezdil mezi domy...

Malá ukázka toho, proč se tak zasazujeme o sloupek je níže na obrázku. Nezlobte se na mě, ale tito řidiči mají inteligenci opravdu limitně blízkou nule.

Zastavka 111 P2070168.th

Radek

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 03. 12. 08
Age : 44
Location : F-ko

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Re: Zastavka 111

Příspěvek  Honza a Renata Wed Oct 14, 2009 2:25 am

Souhlasím s tebou, že tohle je síla, parkování na trávníku opravdu miluju... Jenže na to budou doplácet potom všichni....

Honza a Renata

Poèet pøíspìvkù : 17
Join date : 28. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Parkování a zastávka

Příspěvek  Evča Wed Oct 14, 2009 8:11 am

Lidičky, proboha tohle jsou dohady o ho....
Stejně se nedomluvíme, ten, ko je zvyklý jezdit autem až do obyváku , tak tam bude stát stejně a ti ostatní nic nenadělají. Ale to vysvětlení pro Honzu a Renatu ohledně posunutí zastávky bylo fakt dobrý, snad to pochopili! Prostě někdo slučuje hrušky a jabka a jaksi nechápe další souvislosti. Držím palce všem, kteří se pokusí prosadit posunutí autobusové zastávky!
Zdravím

Evča

Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 22. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Re: Zastavka 111

Příspěvek  Honza a Renata Wed Oct 14, 2009 3:27 pm

Evo, neboj v tvém podání jsem to opravdu nepochopila. Ty dvě různé věci,o kterých se bavíme je vjezd za účelem a parkování bez účelu. Vzhledem k tomu, že se přes den já ani moje dítě nestravujeme mimo domov, mám těch nákupů opravdu víc, než ti, kteří ho zvládají nosit z autobusu.
K autu to není 30 metrů ale třeba 50 a pokud půjdu 4 x tam a zpátky už jsem na tom stejně jako ti, co chodí ze zastávky. P Radka jsem to nechtěla pitvat, pro tebe klidně.
Prostě nenechám se obviňovat, že jsem lenoch někým, kdo je lenoch také. Chápeš to??? Nedokázala jsi mi odpovědět, jaký je jiný důvod posunovat zastávku.
Já přeci netvrdím že je to stejné jako vjezd mezi domy, ovšem ta lenost zůstává !
Řekla jsem to už na začátku. Je přesně patrné kdo má a nemá auto a kdo má a nemá garáž a podle toho k tomu také přistupuje. Ty podmínky prostě máme každý jiné. Někdo holt nakupuje a vaří, někdo je celý den v práci a nevaří, někdo má děti, někdo nemá. Proto se nemůžeme nikdy domluvit ! Už to chápeš???

Honza a Renata

Poèet pøíspìvkù : 17
Join date : 28. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Zastávka 111

Příspěvek  Fiřtíci Wed Oct 14, 2009 8:31 pm

Dovolte mi připojit se do této diskuse trošku jiným pohledem. Představte si, že zastávka je v místě, kde končí panely nad námi na Dolnoměcholupské (tam někde totiž zastávka byla cca do roku 1995 - viz plánek u zastávky u úřadu). Je po 10 h večer, zastaví autobus na zastávce, vyřítí se skupina podnapilých spoluobčanů, kteří tam nějakou dobu budou řvát. Než se zavřou dveře busu, bude zvonit autobus. Všimněte si kolik nedopalků a jiných nečistot je na zastávkách. A nemluvím o bezdomovcích, kteří se už i tak začali v poslední době v našem okolí objevovat, tak to budou mít tady blízko i další individua. Opravdu to chcete? Stojí Vám to pohodlí za to? Pan starosta je realista. Když jsem s ním v létě mluvila, říkal, že pro něho je priorita lepší spojení Dolních Měcholup s Boloňskou (ÚMČ Praha 15) než ze současné zastávky K Dubečku. Což je myslím pochopitelné. A dokud bude většina lidí V Osikách přespolních, tzn. trvalé bydliště jinde než tady, tak za nás rozhodně bojovat nebude. Sad

Fiřtíci

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 22. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Zastávka

Příspěvek  Evča Thu Oct 15, 2009 10:24 am

Zdravím,
bohužel všechny tyto diskuze o tom, zda zřídit zastávku blíže, nebo parkovat mezi domy, se odvíjí od toho, kdo vlastní auto, kdo ho nemá a nebo kdo jezdí vždy jen autem. Takže podle toho jsou názory lidí na tomto fóru. Myslím tedy, že z toho vyplývá, že nazor na tyto záležitosti (zastávka, parkování) nebude nikdy jednotný.
Ahoj, na tato témata už nebudu reagovat, Eva.

Evča

Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 22. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Zastávka

Příspěvek  Fiřtíci Thu Oct 15, 2009 10:29 pm

Aby nedošlo k mejlce - přestože auto vlastníme, jezdíme autobusem každý pracovní den spolu s dvěma dětmi, vláčíce kromě svých tašek ještě jejich batohy, příp. je samotné a zastávku opravdu posunout nechceme. P.S. Jednosměrný "chodník" je asi v Praze unikát... santa

Fiřtíci

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 22. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty zastávka

Příspěvek  Jana Sun Oct 18, 2009 12:45 am

Ahoj,

opravdu mi není jasné, jestli toto míníte opravdu seriózně, nebo to je jeden velký vtip. Kdyby to byl dům, kde bydlí důchodci, tak to chápu. Já obvykle chodím ze/na zastávku 3-4 minuty a opravdu by se mi nelíbilo, kdyby mi bus parkoval pod okny. Taky kvůli tomu jsem si pár bytů nekoupila. A nápupy prostě od autobusu donesu. Přeci kvůli tomu nebudu ničit prostředí mezi budovami.

A zásadně nemohu souhlasit s tím, aby se zastávka 111 kamkoli přesouvala a pan starosta má v tomto mou a mnoha lidí kolem mě plnou podporu,

Jana

Jana

Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 24. 11. 08
Location : áčko

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty zastávka

Příspěvek  Eva Sun Oct 18, 2009 2:55 pm

Jsem také proti přemisťování zastávky. Je u místního úřadu, takže zájem obce bude na tom, aby tam zůstala. A tu od psího útulku taky nepřemístí, byly by příliž blízko sebe. Myslím, že zastávka není tak daleko, aby se nedalo dojít i s běžným nákupem a větší nákupy snad nenosí denně. Pěší chůze minimálně 30 minut denně je považována za vhodnou aktivitu pro udržení zdraví ...
Ale co by dobré bylo, pokud by se dalo s ROPIDEM a obcí jednat, je myslím takové spojení, aby autobus pravidelně zajížděl k vlakové zastávce Horní Měcholupy, odkud je to cca 15 minut jízdy do centra Prahy a vlaky jezdí v pracovní dny přes den pravidelně každých 15 minut, mimo špičku a o víkendech každých 30 minut. Pokud autobus k vlaku nezajíždí, chodí se pěšky přes lesík, neosvětlený - další námět do budoucna, aby se vybudovalo osvětlení a lepší cesta přes lesík (nezablácená), pokud by autobus nezajížděl pravidelně k vlaku.
Utopie, já vím. A navíc momentálně v Osikách nebydlím, jsem jen vlastník bytu.

Eva Škrdl.

Eva

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 11. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Zastávka k vlakové zastávce Horní Měcholupy

Příspěvek  Jaskovi Mon Oct 19, 2009 1:01 pm

K této vlakové zastávce jezdí bus č.240 ze zastávky K Dubečku směr Háje. Je to jen jedna zastávka.

Denisa

Jaskovi

Poèet pøíspìvkù : 44
Join date : 21. 11. 08
Location : Déčko

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Re: Zastavka 111

Příspěvek  Marek Thu Oct 22, 2009 4:55 pm

Par faktu k diskusi:
-Zastavka drive v nasi oblasti byla zrizena, ale jesne tu nebyly domy, takze byla zrusena.
-Vzdalenost mezi zastavkami U strediska Za Nadjezdem je jedna z nejdelsich na cele trase - pritom nas bytovy projekt je na cele trase nejvetsi a naproti se stavi dalsi viladomy...
- Ani na jedne zastavce jsem nevidel homelesy ani blizko od nas neni hospoda, ze ktere by najednou meli vystupovat podnapili lide prave u nas. Proc sirite paniku? Jediny, kdo u nas muze rusit klid jsou lide kteri zde bydli.
- 5 minut od zastavky je mesicne pri frekvenci 2*5 min denne v pracovnim tydnu celkem 3 hodiny 20 minut ztraceneho casu. Neni lepsi podniknout s casem neco uzitecneho nez muset chodit na zastavku? Peknou prochazku si muzete uzit jinde nez na frekventovane Dolnomecholupske. Zastavka take nemusi byt primo pred objektem ale treba u parciku.

Marek

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Re: Zastavka 111

Příspěvek  Fiřtíci Thu Oct 22, 2009 9:02 pm

Pomalu získávám dojem, že jsme byli podvedeni a prodali nám byt v domově důchodců. To jsme opravdu tak zdegenerovaní, že neujdeme 300 metrů?
Jinak výpočet je krásný, dovedu si ho představit ještě vztažený k celému roku, životu, příp. všem zde bydlícím...., jenom nějak nevím, k čemu je.

Fiřtíci

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 22. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Re: Zastavka 111

Příspěvek  Primáti Fri Oct 23, 2009 2:04 am

Ahoj domove důchodců

Nejprve pro lenocha Marka:
Napsals:
… Zastávka také nemusí být přímo před objektem ale třeba u parčíku…

myslíš, že těch 295m o které půjde člověk dál od parčíku ke středisku, jednoho spasí? (a pokud ano – prosím – překalkuloval bys a vyčíslil počet ušetřených roků života, abych věděl, pro co mám zvednout ruku???

A obecně o zastávce u projektu:

K zastávce to je 5 minut chůze. To není zlé – ba naopak je to velmi dobré. Bus jezdí často a směrem na centrum. Proto šetřete svou energií na věci, které skutečně dávají smysl. Třeba na boj proti zápachu, který bude každou zimu vycházet z kanalizace pod Novými Měcholupy.

Zastávka blíž k bytovým domům není smysluplná – povede jen k dalším svárům o hluk, čistotu a podobné věci.
Proto prosím neplýtvejte silami – pokud kdy zvednu ruku pro ten návrh, tak jedině pokud bude navrhován nesmysl z největších – autobusová zastávka v „kulaťáku“…

Udivený, a tématem unavený makak What a Face

Primáti

Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 22. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty histerie kolem zastávky autobusu

Příspěvek  Marek Tue Nov 03, 2009 5:38 pm

Pro Fiřtíky a Primáty:
Vážení, vaše odpověď ukazuje na to, jak strašně vám případná zastávka vadí. Budete bojovat o svůj "klídeček" tak silně, že jste ochotní ostatní urážet, nazývat je lenochy, zdegenerovanými, apod... Nepřipadá mi to na úrovni - tohle je snad za hranicemi slušné výměny názorů.
Já řekl své VĚCNÉ argumenty pro. Výsledky ankety jsou jednoznačné - 2/3 lidí tu zastávku chtějí a ti co hlasovali proti jsou zkrátka v menšině... Klidně si dál spekulujte o motivech, proč chceme zastávku raději blíž než dál. Bohužel vás emoce vedou do slepé uličky. Lenost v tom není, je v tom jen racionalita a osobní preference.
Věnujte se beze všeho problematice zapáchajících kanálů, jen při diskusi s ostatními prosím nepoužívejte téměř kanálové výrazy jen proto, že nemáte jiné argumenty a s převládajícím názorem zrovna nesouhlasíte.


Naposledy upravil Marek dne Fri Nov 06, 2009 1:53 pm, celkově upraveno 1 krát

Marek

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty zastávka autobusu

Příspěvek  Hana Klin Wed Nov 04, 2009 10:51 am

Dobrý den Marku,

i když jsem si řekla, že se k tomuto tématu už nebudu vyjadřovat, nemůžu to vydržet. To že 10 lidí chce autobusovou zastávku blíž snad nepovažujete za většinu ?? Vždyť je v obou domech cca 100 bytů a vyjádřilo se tu pouze 17 lidí ??

Nicméně souhlasím s Vámi, že se tu diskutuje o ničem Rolling Eyes
Na začátku jsem si naivně myslela jsem se že se tu budou probírat důležité nebo užitečné věci.

Pěkný den všem,
Hanka

Hana Klin

Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Re: Zastavka 111

Příspěvek  Marek Fri Nov 06, 2009 2:00 pm

Samozrejme ze jde jen o vetsinu zde hlasujicich, ale neni duvod se domnivat, ze by tomu bylo z celkoveho poctu jinak. Tech, kterym by zastavka vadila proste musi byt zakonite mene. Proc? Staci si odpovedet na otazku: Je lepsi dochazet na zastavku 5 nebo 1 minutu? Do centra to nemame 2x blizko, tak proc si to trochu nezkratit? A jde i o bezpecnost. Chce se vam, damy, chodit v noci 5 minut oblasti, kde je jen par domu majicich zatazena okna a kde je chabe poulicni osvetleni? V nasem arealu bydli dost mladych lidi, takze i tohle je argument pro zastavku bliz.

Marek

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Zastavka 111 Empty Re: Zastavka 111

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru