Fórum Nové Měcholupy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Poslední téma
» Garazove stani
pro Bohdan Wed May 15, 2013 7:55 am

» Velikonoce
pro Patrik Polávka Thu Mar 28, 2013 10:27 am

» TV signal
pro Roman H Tue Aug 28, 2012 7:14 pm

» Plíseň kolem oken
pro suska Mon Feb 13, 2012 4:12 pm

» kradez
pro Bohdan Wed Jul 06, 2011 12:45 am

» Nesrovnalosti s vyúčtováním s firmou DaK
pro Radek Thu Jun 09, 2011 10:01 pm

» Vyúčtování 2010
pro katkaj2006 Thu Jun 02, 2011 3:43 pm

» Vyhledávání v katastru
pro mirepete Mon Mar 28, 2011 7:24 pm

» Vypinac el. vozu
pro Mayk07 Thu Mar 24, 2011 12:12 am

Průzkum

Ukradli / Vykradli Vam auto?

Parkování Vote_lcap33%Parkování Vote_rcap 33% [ 2 ]
Parkování Vote_lcap17%Parkování Vote_rcap 17% [ 1 ]
Parkování Vote_lcap17%Parkování Vote_rcap 17% [ 1 ]
Parkování Vote_lcap33%Parkování Vote_rcap 33% [ 2 ]

Celkem hlasů : 6

Gallery


Parkování Empty
Kdo je přítomen
Celkem je zde přítomen 1 uživatel : 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 Anonymní

nikdo není přítomen

[ Zobrazit celý seznam ]


Nejvíce zde bylo současně přítomno 24 uživatelů dne Mon Oct 30, 2023 3:01 pm

Parkování

+5
Zuzana
lavi
Radek
Hana Klin
Evča
9 posters

Goto down

Parkování Empty Parkování

Příspěvek  Evča Mon Sep 14, 2009 11:34 am

S tím sloupem nahoře je to dobrý nápad. Ale jak to realizovat, zkustíe to zabezpečit?

Evča

Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 22. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Parkování

Příspěvek  Hana Klin Mon Sep 14, 2009 1:27 pm

Ahoj,

mě lenoši, kteří si na noc zaparkují auto na kruhák taky vadí. Ale musím se přiznat, že když mám těžký nákup, tak si zajedu před vchod a vyložím ho a pak jdu přeparkovat. Embarassed Táhnout to po příkrých schodech z garáže je o úraz - nevím kdo ty schody projektoval.
Navíc, když tam někdo bude chtít zaparkovat, tak pokud je jen trochu šikovný, tak si na kruhák zacouvá a navíc nadělá víc hluku, než kdyby to normálně projel.

Za sebe jsem proti sloupku ! Myslím, že to ani tak jednoduše nepůjde kvůli hasičům !

Hanka

Hana Klin

Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Re: Parkování

Příspěvek  Radek Tue Sep 15, 2009 1:46 am

Ahoj,
nezlobte se na mě, ale těžký nákup není důvod k tomu, abychom si z chodníku dělali dálnici. Zapomínáme tu na jednu důležitou věc: na začátku cesty je značka ZÁKAZ VJEZDU! Tak to, prosím, respektujme. Je to chodník, ne silnice. A není to projektováno na takovou zátěž. Až se cesta za pár měsíců propadne, tak se budeme všichni divit, kolik bude stát oprava.
Kdybych měl byt v přízemí s předzahrádkou směrem do vnitrobloku, tak už jsou na obou stranách závory a klíč mají POUZE hasiči...

Opravdu nechápu, že je tak těžké zaparkovat na parkovišti a udělat o pár kroků víc, nebo jít víckrát. To už jsme na tom opravdu tak špatně, že musíme jezdit autem až do obýváku?

Radek

Radek

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 03. 12. 08
Age : 44
Location : F-ko

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty parkování

Příspěvek  lavi Tue Sep 15, 2009 2:10 pm

jsem taky pro sloupek, kdo tam bude nutně potřebovat zajet, tak si s tim couváním poradí. Na druhou stranu to ztížení odradí takové banální důvody jako těžký nákup (pokud člověk zrovna nekupuje šatní skříň).

lavi

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 17. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Parkování

Příspěvek  Hana Klin Wed Sep 16, 2009 9:17 am

Dobrý den,

jen mě stále udivuje, že se tu argumentuje značkou Zákaz vjezdu, když je pod touto značkou doplňující značka MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHU (tento pojem definuje vyhl. č. 30/2001 Sb., která provádí zákon o silničním provozu (361/2000 Sb.). Podle ní všichni, kdo zde bydlí, jsou dopravní obsluha !
Policie by tedy mohla jedině případně pokutovat parkování delší než je doba nezbytně nutná pro naložení a vyložení nákladu - protože jsou všude přerušované žluté čáry - třeba při delším parkování.

Je škoda, že nejsou vchody do domů z druhé strany - to by neměl nikdo důvod po cestě jezdit.

Sloupek je hloupost a podle mě ho nepovolí příslušné úřady (hasiči ho nebudou odemykat - jak psal Radek:-(


Přijďte do Mondea na schůzi, jak psal p. Skeřík a tam si můžeme vše vyříkat.

Hanka

Hana Klin

Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Parkování a stání v kulaťáku

Příspěvek  Zuzana Wed Sep 16, 2009 2:54 pm

Všem přeji hezký den,

jak tak čtu vaše dohadování, které trvá určitě víc než půl roku, vyjádřím se na toto téma také.
Myslím, že to je všechno zbytečné...závory, sloupky atd. atd., protože to nikdo neschválí a stejně si tam každý bude stát a parkovat jak se mu zachce a ten nákup si domů stejně odnese a až pak odjede s autem!
No a co? Všichni třeba nejsme tak fyzicky zdatní, abychom mohli tahat těžký nákup o 2-3 taškách z parkoviště a ještě do schodů a nebo ještě hůř z garáží do těch perfektně stavěných schodů a pak ještě k bytu....a nejde jen o nákupy, ať už se jedná o cokoliv tak zrovna já problém v parkování, které třeba zabere jen 10 min, někomu i méně nevidím, pokud se nebrání v průjezdu dalšího auta.
Pokud tam lidi nebudou stát více než 15 min, nebudou blokovat průjezd a HLAVNĚ nebudou jezdit jak blázni, jelikož i tací tam jsou - nevidim problém......a vy to moc řešíte!!!
Na svůj názor asi nebudu mít přívětivé ohlasy, ale stojím si za ním...

Všem přeji hezký zbytek dne

Zuzana

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 25. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Parkování

Příspěvek  Evča Thu Sep 17, 2009 8:05 am

No a tohle je právě, ono. Takový názor, jako má Zuzana, má bohužel většina obyvatel. Prostě zajetá pohodlnost nadevše! Ale holt je dnes taková doba! Takhle jsme vychovaní. Teď již také vím, že se s tím nic nezmůže, protože lidé jlsou bohužel opravdu různí. Včera odpoledne jsem schválně pozorovala chvíli průjezdy aut. Bylo to dost hrozné zděšení. Nešlo o žádné nákupy ani stěhování. Nic takového. Každý prostě přijel, vystoupil, pro něco zašel, nebo na někoho čekal a pak odjel. Opravdu fakt těžký problém nechat auto dole!
No co se dá dělat musíme se s tím asi smířit.
Zdravím Eva

Evča

Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 22. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty parkování

Příspěvek  lavi Thu Sep 17, 2009 5:44 pm

bohužel to pak také všichni zaplatíme, ten povrch chodníku vážně nevypadá, že by byl stavěnej na auta.

lavi

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 17. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Parkování

Příspěvek  Jaskovi Thu Sep 17, 2009 6:47 pm

Teda nezlobte se, ale argumentovat tím, že nebudete nosit nákupní tašky tak daleko... to je už moc. Pokud má někdo problém se schody ze sklepy (uznávám, že jsou děsné), tak z parkoviště u domu - nemyslím kulaťák - to je kousek. Nevšimla jsem si, že u ostatních obytných domů by parkovali až "u schránek" jako je tomu u nás. Jsem rozhodně
pro sloupek! Taky bychom měli mít ohled na byty se zahrádkou do dvora. Zkuste si relaxovat na zahrádce s neustále projíždějícími auty kolem. Já zahrádku nemám, ale chápu sousedy, kteří ji mají. Možná by neškodilo zeptat se hasičů, co by na sloupek říkali a taky na názor Ekospolu. Ti nás předem upozorňovali, že na stěhování využívat průjezd mezi domy nevadí, ale jinak je to chodník.

Denisa

Jaskovi

Poèet pøíspìvkù : 44
Join date : 21. 11. 08
Location : Déčko

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Re: Parkování

Příspěvek  Simona Thu Sep 17, 2009 9:27 pm

Dobrý večer.

Taky se přidávám k názoru, že lenost některých našich sousedů je naprosto přehnaná a důvod zastavování, kvůli nákupu... Není pádný argument na to, abychom za nějaký čas nechávali dělat nový CHODNÍK!!!!!! To by pak bylo řečí!!! Nejvíc mě na tom mrzí, že tu je několik procent lidí, kteří nevjíždějí vůbec (třeba MY! - já sama osobně, jsem sem zajela 1x od nastěhování a víc nepotřebuji. Buďto nakupuji tak, abch to unesla a nebo se projdu vícekrát - problém mi to nedělá) a pak tu jsou tací, kteří se rádi dovezou div né do obýváku - jak už tu bylo zmíněno několikrát!!!! Ono se to za ten čas co tu jsme pozná, stejná auta a lidi.

No nic, uvidíme, jestli se někteří poučí a přestanou jezdit na chodník... a tím ho tak i ničit.

Simona

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 04. 01. 09
Location : Éčko

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Re: Parkování

Příspěvek  Honza a Renata Thu Sep 24, 2009 4:17 pm

Dovolím si taky přidat svůj názor. Jak to tady tak sleduji, bydlíme tady se spoustou naprosto bezohledných sousedů. Místo abychom se snažili spolu vycházet, pomalu každému tady něco vadí. Ať už je to satelitní anténa, altán, běhající dětí, štěkající psi nebo vjezd aut.

Někteří se nebrání ani hrubě tady napadat ostatní. Ráda bych jim doporučila aby se nad sebou zamysleli, nebo se odstěhovali někam na severní pól, kde je nebude nikdo obtěžovat.

Osobně mohu říci, že mám malé dítě a pokud mám nákupu víc než unesu (mnohdy s dítětem v náručí) zajíždím si před vchod. Nikdy tam však neparkuji dlouhodobě. Pokud to komukoliv vadí, může mi klidně nákup domů odnést. Jak již tady správně Hanka uvedla, jsme dopravní obsluha, takže si klidně vyhrožujte policajty, ale není to na místě. Jen těžko můžete malé dítě nechat půl hodiny v autě nebo doma a jít 5x s nákupem. Taktéž pokud doma něco zapomenete.

Doufám, že podobný nápad jako umístit sloupek z jedné strany, nemá šanci projít. Občas mne tato debata vede k zamyšlení, kdo z vás tu komu co závidí a kteří z vás mají a nemají auto a garáž. Jasně, že kdo jezdí autobusem, nebo parkuje pod bytem, nepotřebuje nikam zajíždět.

A co se týče "chodníku" : nemyslím si, že by se běžně na chodník umístovala značka směru jízdy, takže on to tak uplně chodník není. A pokud to tu firma špatně udělala, stejně by roky nevydržel, lepší reklamovat ted, dokud je kde. Žádné traktory tu snad nejezdí. Víc mi vadí, když se auta vyhýbají přes trávník jsou tam pak koleje, které nikdo nespraví.

A teď se do mě klidně pusťte, užijte si to.

Honza a Renata

Poèet pøíspìvkù : 17
Join date : 28. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Re: Parkování

Příspěvek  Jaskovi Thu Sep 24, 2009 4:48 pm

Dobrý den,

ráda bych reagovala na předchozí názor.
Myslím, že tak daleko, abychom se na fóru hrubě uráželi, jsme ještě nedošli. Nezlobte se, ale to celé je stále o lenosti a nepřizpůsobení se. Všimněte si, že se stále zmiňuje problém - odnesení nákupu. O tom to celé je.
Jestli auto nechám na horním nebo dolním parkovišti, tak moc kroků navíc s "nákupem" neudělám. Průjezd mezi domy by mohlo být jediné místo, kde by byla klidová zóna bez aut. Já sama mám dítě už odrostlé, ale malé děti tu můžou mít prostor na koloběžku, kolo...

A ještě jednou zmíním sousedy "zahrádkáře." V chladném počasí to tak zřejmě moc nepocítí, ale jinak je to pro ně dost nepříjemné. Zahrádky, co jsou z vnější strany bloku, jsou od silnice odděleny ještě chodníkem. Takže jim těsně kolem zahrádek nikdo nejezdí.

Jinak podotýkám, že my auto máme, dokonce i garáž, takže o nějaké závisti z naší strany nemůže být řeč.

Hezké odpoledne,
Denisa

Jaskovi

Poèet pøíspìvkù : 44
Join date : 21. 11. 08
Location : Déčko

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Parkování

Příspěvek  Hana Klin Thu Sep 24, 2009 4:54 pm

Dobrý den,

víte on je nákup a nákup. Já třeba nemám čas nakupovat denně a to se pak ty tašky pronesou. Není to o lenosti.

Hanka

Hana Klin

Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Re: Parkování

Příspěvek  Radek Thu Sep 24, 2009 7:39 pm

Rád bych taky reagoval na názor Honzy nebo Renaty. K hrubému napadání má tato debata opravdu daleko, myslím, že posílat někoho na severní pól, jak píšete je možná to nejhorší co tu bylo napsáno...
Jinak auto mám také, takže nikomu opravdu nezávidím, parkuji v garáži i na parkovišti, bydlím v posledním patře, často mám tolik věcí, že chodím na parkoviště vícekrát. Nohy mi neupadnou a ruce taky ne. Když mám tašky tak těžký, že je neunesu ani pár metrů, tak si zátěž rozdělím a jdu vícekrát. Je to jen a jen o té lenosti. Troufám si říci, že 90% lidí v Praze nemá možnost toho luxusu zajet si s nákupem až do obýváku a přesto to zvládají. A světe div se mají i děti. Zajímavé.

Ať se vám to líbí nebo ne, pro mě je to prostě bezohlednost. Pokud to na úřadech projde, budu sloupek prosazovat stůj co stůj, aby z cesty mezi baráky byla klidná zóna, kde člověk může pustit děti a psy beze strachu, že je někdo kvůli těžkému nákupu porazí.

Radek

Radek

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 03. 12. 08
Age : 44
Location : F-ko

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Parkování

Příspěvek  Evča Fri Sep 25, 2009 7:55 am

Naprosto s Tebou Radku souhlasím, jdi do toho! Také bydlíme v posledním patře a nejsme nejmladší, přesto, pokud jsme vysloveně nestěhovali nábytek, tak jsme si nedovolili a nedovolíme zajíždět až do obyváku!
Držím palce.
Eva

Evča

Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 22. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Re: Parkování

Příspěvek  Honza a Renata Fri Sep 25, 2009 10:28 am

Pro Denisu a Radka: Asi mám trošku delší paměť. Mohu vám to najít:

"neb nekteri sousedi parkuji v ulici a delaji si udrzbu sveho milacka a to mi prijde fakt jak nehoraznost nejvyssiho kalibru, proste a jednoduse pokud se to nebude dodrzovat,tak se bude volat Policie a je to,kdyz hold maji nekteri z nas dalsi vedeni,tak predpokladam,ze maji i dost penez,aby si naledne zacalovali pokutu!!!!!!"
"Ahoj Lidi, proc jsou mezi nami taci jenz nedokazi pochopit ZAKAZ PARKOVANI V KULATAKU, to maji opravdu - omlouvam se za ten vyraz - nasrano v hlave???? "

Pro mně toto jsou tedy dost silné urážky. Pro vás ne???

No vidíš, máte garáž, tak proč byste asi nosili nákup z parkoviště, že.

Stejně jako Hanka, nenakupuji denně, takže sem ani denně nevjíždím. Ale když má pak nosit člověk třeba 6 tašek a balíky vod, tak to tedy opravdu rozdíl je, jestli z parkoviště nebo před domem. A taky je určitě rozdíl v kterém bydlíte vchodě, jestli na kraji nebo uprostřed ! Ale jak již jsem napsala, můžete mi to klidně domu nosit, když máte tolik času a není to problém. Asi neznáte situaci, že třeba člověk někam pospíchá, že?

A co se týče majitelů zahrádek, já předpokládám, že každý, kdo si kupoval byt se zahrádkou pečlivě zvážil všechny pro a proti předem a vybral si, na kterou stranu chce zahrádku mít. Ať už jde o sekání trávy, házení vajglů, padání kvítek z balkonů nad zahrádkou, nebo projíždění aut. Přestaňte to nazývat chodníkem, když to chodník není. Prostě mezi domy vede ulice a budete se s tím holt muset smířit, nebo jste se na to měli tázat předem.

Radku já si zase myslím, že 90 % lidí v Praze má možnost, si před barák minimálně zajet a vyložit nákup. Asi záleží kde jsme kdo bydleli, že. Pokud vím, ještě tady nikdo nikoho neporazil. A se sloupkem přeju hodně štěstí, jako jednotlivec toho na úřadech určitě dosáhneš.

Honza a Renata

Poèet pøíspìvkù : 17
Join date : 28. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Parkování

Příspěvek  Evča Fri Sep 25, 2009 12:09 pm

Víte co ? Už mě ty nekonečný diskuse o parkování nebaví! Je jasné, že se nedohodneme, neb každý jedinec má jiné inteligenční schopnosti!
Takže na toto téma raději končím!!!

Zdar Eva

Evča

Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 22. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Parkování

Příspěvek  Radek Sat Sep 26, 2009 2:03 am

Milá Renatko,
musím souhlasit s Evčou, že opravdu nemá cenu toto již komentovat. Jen si tu budeme přestřelovat argumenty. Myslím, že těžký nákup, pospíchání nebo zapomenutí určité věci jsou opravdu velmi silné argumenty pro to, abychom si parkovali auto před vchodem.
Sice většina lidí zvládá parkovat na parkovišti a nosit tašky, kola, lyže, bágly, vody apod. odtud, ale musíme myslet i na naše méně zdatné sousedy a umožnit jim zajet si až před okna. Prostě každý holt máme jiné priority, někdo klidné prostředí, někdo pohodlí, to se nedá nic dělat.

Přeji ti příjemné lenošení a pokud bys náhodou časem zjistila, že už ani parkování u vchodu nestačí, tak se ozvi, rád ti ty těžké tašky odnesu do schodů.

PS: i když se podaří sloupek prosadit, máš stále možnost zacouvat si zespodu, takže se nemusíš zase tolik obávat, že bys přišla o své pohodlí. Jinak myslím, že názorů proti zajíždění aut mezi baráky je tu celkem dost, takže zas až tak sám na úřadě nebudu... I když to samozřejmě nebude nijak snadné.

Radek lol!

Radek

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 03. 12. 08
Age : 44
Location : F-ko

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Parkovani

Příspěvek  ZdeBr Thu Oct 01, 2009 11:12 am

Lidi ahoj,
tak jsem se po delsi dobe prihlasi na foruma a nestacim se divit co se tu vede za prestrelky kvuli tomu zda parkovat nebo nebo neparkovat v mych predeslych textech je videt jasne co bych rad a zda se mi dost nechutne predhazovat text typu:A co se týče majitelů zahrádek, já předpokládám, že každý, kdo si kupoval byt se zahrádkou pečlivě zvážil všechny pro a proti předem a vybral si, na kterou stranu chce zahrádku mít. Ať už jde o sekání trávy, házení vajglů, padání kvítek z balkonů nad zahrádkou, nebo projíždění aut. Přestaňte to nazývat chodníkem, když to chodník není. Prostě mezi domy vede ulice a budete se s tím holt muset smířit, nebo jste se na to měli tázat předem. To uz je dost nechutne - jedna vec je padani veci co spadaji do matky prirody a druha je padani umelotin - chtel bych je upozornit toto je CHODNIK NE SILNICE, dalsi veci je ze tedy budeme dal zajidet a pockame az tam nekdo nekoho sejme to by jste si prali aby to dopadlo az takhle - jen bych vas rad upozornil ze za par let tu budou behat caparti a ze jich tu bude pozehane, a pak se najde ridic( a nejedna se o nakupy ale i o taxi) jenz bude mit chut si prijet az pre barak mozna ze uz bude v tu dobu pozde Sad toho se chcete dockat az tu bude rychla a bude tu provadet ozivovaci pokusy a nasledne lekar konstatuje maminko je mi lito toho se chcete dockat myslete mozkem a ne necim jinym. Ja osobne jsem pro sloupek a za cenu toho ze se na nem budu penezne podilet. Preji vsem pekny den a jen o jedno vas prosim zamyslete se a premyslejte i do budoucna - kdo bude platit rekonstrukci dlazby a parkove upravy - to uz se vam nebude libit Zdenek

ZdeBr

Poèet pøíspìvkù : 47
Join date : 06. 01. 09
Location : Déčko

http://picasaweb.google.com/zrzavakocka

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Parkovani III

Příspěvek  ZdeBr Fri Jan 08, 2010 5:36 pm

Dobry den pani Nizaradzeova,
bydlim v Dolnich Mecholupech v ulici V Osikach a se sousedy resime problem - jsme dve bytovky zrcadlove postavene mezi nami vede sirsi chodnik - vejde se jedno auto - a tento chodik je svarem - neustale zde nekdo parkuje a neustale si jej nekdo plete se silnici - napad byl ten ze jelikoz je to jednosmerka jen pro dopravni obsluhu - tak co by se stalo kdybychom dole tuto cast uzavreli pevnym patnikem - odporuje to necemu hati to nejake zakony ??!!

dekuji moc za informace
ZdeBr

------------------ODPOVED------------------------

Dobrý den,
komunikace slouží pro příjezd požárních vozidel, tak, aby byl splněn normový požadavek : příjezd do vzdálenosti 20m od vchodů do objektu. Asi by bylo nejlepší tento problém řešit s policií-dopravním oddělením a dodatečně tam osadit značky se zákazem vjezdu ( mimo hasičských vozidel), nebo alespoň v celé délce po obou stranách zákaz stání.
S pozdravem
mjr.Kateřina Nižaradzeová
HZS hl.m.Prahy - vedoucí oddělení prevence pro Prahu 10, 15, 22
Průběžná 74, 100 00 Praha 10 - Strašnice

tel./fax : 950 855 501,
603196513

ZdeBr

Poèet pøíspìvkù : 47
Join date : 06. 01. 09
Location : Déčko

http://picasaweb.google.com/zrzavakocka

Návrat nahoru Goto down

Parkování Empty Re: Parkování

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru